موقعیت جغرافیایی این کشور

سوازیلند

سوازیلند کشور سلطنتی، در جنوب آفریق دارای 17363 کیلومتر مربع مساحت و حدود یک میلیون نفر جمعیت، ‌پایتخت: شهر مبابانه MBABANE حدود 50000 نفر جمعیت واحد پول لیلا نجی با سواد 68 درصد عضو کشور ها ی مشترک المنافع
استقلال 6 سپتامبر 1968(از انگلستان) روز ملی 6 سپتامبر
دین: مسیحی، اعتقادات سنتی،
نژاد: سوازی، زولو، تسونگا،
زبان: سوازی، زولو، ‌انگلیسی (رسمی)

اقتصاد

زمین قابل کشت: 8 درصد
نیزوی کارد رصنعت 195000 نفر 92000 نفر مزدبگیر 14 درصد در صنعت.
نیروی کاری در کشاوزی 31 درصد تولیدات عمده: ذرت، دام، نیشکر، مرکبات، پنبه، برنج، ‌اناناس، نیزوی کاری در صنعت: 25 درصد محصولات عمده: تهیه شکر، ‌پاک کردن پنبه، فراورده های گوشتی و چوبی سنگ اهن پنبه نسوز زغال سنگ – صادرات: شکر، تولیدات چوبی، سنگ آهن، ‌پنبه نسوز، مرکبات، ‌تولیدات گوشتی، پنبه – واردات: موتور وسائل نقلیه سوخت ها، خواروبار، لباس طرف های مهم دادوستد: آفریقای جنوبی، انگلستان، ایالات متحده، ‌است.
کشور سوازیلند کمتر از استان تهران (19118 کم) مساحت دارد.

جغرافیای طبیعی

(کشور سوازیلند) در قاره افریقای میان افریقای جنوبی و موزامبیک قرارگرفته بدریا راه ندارد. شامل اراضی بلند در مغرب ویک فلات بلند که به 1829 متر بلندیشان میرسد و زمین های پست که 457 متر بلندی دارند میباشند. زندگی مردم وابسته بکشاروزی است. این سرزمین یکی از موفق ترین ممالک آفریقایی میان کشورها کوچک آفریقا در دهه 1970 بود. زیرا معادن سنگ آهن توسعه یافت. تصفیه خانه های شکر، کارخانه تهیه خمیر کاغذ ایجاد گردید، تولید شکر، اناناس و کشت مرکبات در رونق اقتصاد و رفاه اهالی تاثیر مهمی داشت . خز اهن شرقی – غربی نیز در کشور برای حمل صادرات و رسانیدن آنها به بندر ماپوتو موزامبیک ساخته شد. سالانه بیش از صد هزار نفر جهانگرد به سوازیلند می ایند و در کازینوها هتل ها اقامت و از دیدنیها ی آن استفاده میکنند.
در حدود سه چهارم مردم به گاو چرانی و کشت غله مشغول هستند. تنها 25 درصد مردم باسواد میباشند.

دیدنیها

منظره کوههای غربی چشمه اب گرم در مبابانه، شکارگاههای حفاظت شده.

جغرافیای تاریخی

در قرن 16 مردمان بانتو به جنوب غربی ناحیه موزامبیک کوچیدند. در قرن هجدهم تعداد ی از کلان ها در سرزمین سوازیلند درین منطقه سکونت گزیدند. در قرن نوزدهم مردم سوازی بصورت یک قبیله سازمان یافتند. عده ای از انان به طور دائم با زولوها زد و خورد کردند فرمانروای انان مسوازی در دهه 1840 درخواست کمک ضد زولوها نمود. حکومت انگلستان و ترانسوال استقلال سوازیلند را در 1881 ضمانت کردند.
آفریقای جنوبی با سوزایلند بصورت یک تحت الحمایه از 1894 تا 1899 رفتار کرد، ولی پس از جنگ بوئرها در 1902 سوازیلند زیر تسلط افریقا جنوبی قرار گرفت. اما در سال 1ی941 یکی از روسای سوازیلند سازمان کرده قدرتی بهم رسانید. در 1963 بصورت قلمرو تحت الحمایه در امد و در ششم سپتامبر ب1968 سوازیلند دارای استقلال گشت. شاه سوبهوزا در اوت 1982 مرد.

حکومت

کشور سلطنتی سوازی لیند در نیمه اول قرن نوزدهم تا حدی موجودیت یافت و در راه کسب استقلال مبارزاتی کرد. در 1906 تحت الحمایه انگلستان ود ر1960 حزب مترقی سوازیلند تاسیس و سرانجام د رسپتامبر 1968 مستقل شد و حکومت بدست سلطان سوبهوزوی دوم افتاد کشور دارای رژیم سلطنتی مشروطه و دارای مجلس شورای و مجلس سنا شد.
در 1967 قانون اساسی جدید تصویب گردید. که بموجب آن دارای شاه و دو مجلس شورا و مجلس سنا گردید و مجلس شورا 24 عضو دارد. که با رای مردم انتخاب میشود. مجلس سنا 12 عضو دارد که 6 نفر انها را شاه و بقیه را مردم انتخاب میکنند. در سال 1973 شاه مجلس را تعطیل قانون اساسی را لغو و احزاب سیاسی ار منحل و خود را صاحب اختیارات تام کرد و در 1977 شورای روسای قبایل جای پارلمان را گرفت. در 1979 پارلمان مجدداً شروع بکار کرد.
اب وهوای دو فصل دارد 1- نوامبر تا مارس مرطوب و ملایم تاگرم با رعد و برق و فراوان خشک سرد ازمه تا سپتامبر با روزهای آفتابی مبابانه در ژانویه 20 درجه و در جولای 2/12 درجه صد بخشی گرما و 1402 میلی متر باران دارد.


عضویت

کاربران آنلاین

ما 75 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوزهای برگزاری تور

   شماره مجوزه:3586/090706073                                                                                                                                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                                                              شماره مجوز:22065- 126