موقعیت زمانی این کشور

ترانسکی

ترانسکی کشور جمهوری در منطقه جنوبی آفریقا، دارای 41002 کیلومتر مربع مساحت، و دارای 3609962 نفر جمعیت، پایتخت اومتاتا (57796 نفر). واحد پول راند آفریقای جنوبی می باشد.
زبان ها: انگلیسی، خوسا XHOSA، سوتوی جنوبی.
دین: مسیحی 66 درصد قبیله ای 24 درصد
محصولات عمده: چای، ذرت، ذرت خوشه ای، لوبیای خشک – تولیدات صنعتی: الوار – پارچه – منابع طبیعی: الوار. صادرات: الوار، چای، گونی – واردات: خواربار، ماشین آلات، ابزار – طرف های مهم تجارت: « آفریقای جنوبی » است.
کشور ترانسکی از استان آذربایجان غربی (43660 کم) کوچکتر است.

جغرافیای طبیعی

کشور کوچک فقیر ترانسکی در آفریقای جنوبی قرار گرفته است. این کشور وابستگی اقتصادی به آفریقای جنوبی دارد و در 168 مایلی خط ساحلی اقیانوس قرار گرفته، بندر آن سنت جونس می باشد.
پایتختش شهر کوچک اومتاتاست که ساختمان های اداری آن در یک بنای دو برجه دوقلوی 14 طبقه قرار دارد. اما بیشتر مردم در روستاهای قبیله ای زندگی می کنند.
گاو و غلات محصولات عمده اش می باشد. به هنگام بی پولی مردان ترانسکی برای کار در معادن پولی گامی به آفریقای جنوبی می روند.
آب و هوای ترانسکی معتدل، زمستانها سرد و خشک با یک آب و هوای اقیانوسی، تابستانها گرم با ریزش 25 اینچ باران می باشد.
مرزهای مشترک ترانسکی و آفریقای جنوبی در مغرب و شمال شرقی است. لسه تو در شمال آن قرار گرفته.
در 26 اکتبر 1976 آفریقای جنوبی بدان استقلال داد. یک میلیون و نیم نفر از قبیله های مختلف می باشند، از مردم رانده شده آفریقای جنوبی هستند که در ترانسکی به سر می برند. برخی از ملت ها بواسطه ارتباط ترانسکی با آفریقای جنوبی ترانسکی را تقریباً از لحاظ دیپلماسی تحریم کرده اند.

جغرافیای تاریخی

انگلستان میان سالهای 1866 و 1894 در ناحیه ای ازین سرزمین (واقع در آفریقای جنوبی) بساط فرمانروائی خود را گسترد و در سال 1903 از قلمروهای تحت نفوذ انگلستان درآمد. و در 1913 فرمانروایان محلی، قدرت را تا حدی در دست گرفتند. در 1963 حکومت خودمختاری یافت. در 1968 و 1973 قیصر « ماتانازیما » به عنوان نخست وزیر انتخاب شد.

حکومت

در 26 ماه اکتبر 1976 آفریقای جنوبی به استقلال ترانسکی گردن نهاد. در قانون اساسی تشکیل پارلمان مرکب از 77 رئیس قبیله و 75 عضو انتخابی بایک رئیس جمهور تشریفاتی و قوه اجرائی در دست نخست وزیر است.
سازمان کشورهای آفریقائی دبیر کل سازمان ملل متحد مخصوصاً کمیته ضد آپارتاید به واسطه ارتباط ترانسکی با آفریقای جنوبی، ترانسکی را تحریم سیاسی و دیپلماسی نموده و حتی از شناسائی آن برخی از کشورها خودداری کرده اند.

تاریخ

سرزمین مردم ژوسا XHOSA بود که حکومت آنان را جمهوری آفریقای جنوبی در 1963 تضمین کرده بود.


عضویت

کاربران آنلاین

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوزهای برگزاری تور

   شماره مجوزه:3586/090706073                                                                                                                                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                                                              شماره مجوز:22065- 126