موقعیت زمانی این کشور

باربادوس

باربادوس حکومت دموکراسی پارلمانی، در قاره آمریکا در ممالک مشترک المنافع (انگلستان) دارای 431 کیلومتر مربع مساحت و حدود 270000 نفر جمعیت، پایتختش شهر بریجستون (بیش از صد هزار نفر) واحد پول دلار باربادوس، باسواد 99 درصد ، روز استقلال روز سی نوامبر 1966 (از انگلستان) قانون اساسی سی نوامبر 1966 روز ملی، روز استقلال روز سی نوامبر. عضو کشورهای مشترک المنافع
دین: مسیحی،
نژاد: سفید، دورگه سیاه و سفید،
زبان: انگلیسی، باجان انگلیسی

اقتصاد

زمین قابل کشت 77 درصد . محصولات عمده: نیشکر، مواد خوراکی، نیروی کار 112300 نفر. 37 درصد در خدمات و حکومت.
محصولات عمده: نیشکر، مواد غذائی.
تولیدات صنعتی: مصنوعات سبک، شکر و توریسم –
صادرات: شکر و نیشکر، لباس.
واردات: خواربار، ماشین آلات، لوازم زندگی،
طرف های عمده داد و ستد: « ایالات متحده »، کشورهای ناحیه کارائیب، «انگلستان، کانادا » می باشد.

جغرافیای طبیعی

باربادوس جزیره ایست در اقیانوس اطلس در 483 کیلومتری شمال ونزوئلا قرار گرفته، تنها 43 کیلومتر طول و 23 کیلومتر عرض در عریض ترین نقطه دارد. سواحل زیبا و دشت های خط ساحلی باریکی آنرا در برگرفته، بلندترین نقطه اش هیلابی Hillaby 337 متر از دریا ارتفاع دارد و این بلندی در منطقه شمال مرکزی واقع شده است. درجه حرارت میان 21 و 31 درجه در نوسان و میزان ریزش باران سالانه 200 سانتی متر و در بعضی نقاط 150 سانتی متر است.
« کشور باربادوس » کشوری است با حکومت پارلمانی دموکراسی و با اقتصادی شکوفان و موفق در دریای کارائیب که بر پایه توریسم و تولید شکر استوار است. این کشور پرجمعیت ترین جزیره هند غربی بشمار می رود و برنامه های تنظیم خانواده به خوبی درین سرزمین اجرا گشته و کمتر از یک درصد رشد جمعیت دارد.
پلاژها و هتل ها مورد استفاده توریست ها در تمام طول سال است زیرا آب و هوای گرم و صدها مایل کرانه شنی قابل شنای آن جهانگردان بسیاری را به سوی خود می کشاند.

دیدنیها

بندرهای دریائی گودماهیگیری و لنگرگاهها و قایق های تفریحی، پلاژهای کرانه شنی دریا، باغهای آندرومدا در باتشبا، باغهای ولچمن هال گالی، مزارع نیشکر، خانه های کهن مزرعه ای – در بریج توون: کلیسای جامع میشل انگلیکان، دژ لرد سام.

جغرافیای تاریخی

در قرن شانزدهم این جزیره را کشف و در 1605 انگلستان دعوی مالکیت آن را کرد. با 90 درصد جمعیت سیاه پوست، در 1627 انگلستان درین سرزمین مهاجرنشین تشکیل داد و در 1885 به صورت یک کولونی زیر فرمان بریتانیا درآمد و عضو فدراسیون هند غربی از 1958 تا 1962 بود در 1954 « گرانتلی آدامز » سیاه پوست حزب کارگر این جزیره را تأسیس کرد و در 1966 نخست وزیر شد. استقلال این سرزمین را انگلستان در 30 نوامبر 1966 تعهد کرد. و دارای حکومت پارلمانی و دموکراسی گشت. در 1972 عضو سیاسی و اقتصادی وابسته به کشورهای نیم کره غربی شد ودر 1972 با کوبا روابط سیاسی برقرار کرد.

حکومت

حکومت پارلمان (هیأت قانونگذاری) باربادوس تاریخ 1627 دارد. این هیأت 21 نفر سناتور و 27 نفر عضو مجلس دارد که بوسیله رأی گیری انتخاب می شوند. احزاب مهم سیاسی باربادوس، حزب کارگر (17 کرسی) در مجلس و رهبری آن را نخست وزیر ج. ام جی آدامس و حزب کارگر دموکراتیک (ده کرسی) به رهبری ارول بارو است. مدت عمر یک دوره پارلمان حداکثر پنج سال است و همه شهروندان 18 ساله به بالا می توانند رأی بدهند.

قانون اساسی و حکومت قوه مقننه

شامل فرماندار کل، یک سناتور و یک نماینده پارلمان است. سناتورها را فرماندار کل بر می گزیند و 12 نفر برای رأی زنی نخست وزیر و دو نفر برای رأی زنی رهبر مخالف و 7 نفر برای صلاحدید و شور فرماندار کل – مجلس دارای 28 نماینده است که به مدت 5 سال انتخاب می شوند در 1963 سن رأی دهندگان 18 سال به بالاست.
شورای محرمانه را فرماندار کل پس از تصویب قانون اساسی با نخست وزیر تعیین می کنند و این شورا دوازده عضو دارد و فرماندار کل رئیس آن است و این شورا بر امور نظارت دارد.
در انتخابات عمومی ژانویه 1991 حزب دموکراتیک کارگر 18 کرسی و حزب کارگر باربادوس 10 کرسی به دست آورد.
« مردم » شیوه زندگی مردم این ناحیه شبیه انگلیسی هاست. ترافیک از سمت چپ است. به کریکت خیلی علاقه دارند و پلیس بندر بریجتون اونیفورمی نظیر انگلیسی ها دربر می کند. همه به انگلیسی سخن می گویند. مردمی صرفه جو، صنعتی آرام هستند. در حدود 80 درصد آنان از نسل بردگانی می باشند که از آفریقا به باربادوس میان سالهای 1636 و 1834 آوردند. تا اینکه بردگی برافتاد. بیش از پانزده درصد مردم این ناحیه از مخلوط اجداد انگلیسی آفریقائی هستند. حدود یک چهارم از کارگران در مزارع یا در کشتزارهای نیشکر کار می کنند درحدود یک چهارم در خدمات توریستی و بقیه اشتغال به کارهای خدماتی و تجارت دارند. برخی از اهالی در کارهای حکومتی، در کارخانه های کوچک و کارهای ساختمانی مشغول می باشند. غذای مردم شامل ماهی، برنج، یکنوع سیب زمینی می باشد. مردم به سبک اروپائیان لباس می پوشند. 97 درصد مردم خواندن و نوشتن می دانند. بچه ها باید تا 14 سالگی به مدرسه بروند. دبستان و دبیرستان مجانی است. بریجتون شاخه ای از دانشگاه هند غربی دارد.

منابع طبیعی

تولید برق سالانه بیش از 512 میلیون کیلووات ساعت و تولید نفت خام بیش از 63000 تن در سال و میزان ذخایر حدود 1/3 میلیون بشکه و میزان استخراج گاز طبیعی 9/32 میلیون مترمکعب و ذخایر گاز 3/209 میلیون متر مکعب است.

اقتصاد

زمین زیرکشت حدود 10500 هکتار است که در آن نیشکر، پنبه کشت می شود. تعداد نیروی کار در کشاورزی 2/6 درصد است دارای تصفیه خانه های شکر می باشد. سبزیجات، سیب زمینی شیرین، هویج، پیاز، گوجه فرنگی، چغندر، مواد نشاسته ای مانیوک، تخم مرغ، پرورش. دام: گاو، گوسفند، بز، خوک، مرغ و خروس، و فرآورده های شیری.

صنعت

کارخانه هائی چند به کار مشغول است از جمله تهیه فرآورده های غذائی، تهیه پارچه، لوازم خانه، وسایل برقی، فرآورده های پلاستیکی.

آب و هوا

آب و هوائی ملایم در زمستان دارد. در فصل مرطوب از ژوئن تا نوامبر هوا مرطوب تر است. ریزش باران از 1250 در سواحل تا 1875 میلی متر در مناطق داخلی بلندتر متفاوت است. بریجتون در ژانویه 4/24 و در جولای 7/26 درجه صدبخشی گرما است و مقدار ریزش باران سالانه 1275 میلی متر می باشد.
عضویت

کاربران آنلاین

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مجوزهای برگزاری تور

   شماره مجوزه:3586/090706073                                                                                                                                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                                                              شماره مجوز:22065- 126